Velvyslanectví České republiky v Římě

česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Portál „Žijeme v zahraničí“ pro krajany a služby exportérům

Portál, který vznikl pod záštitou náměstka ministra zahraničních věcí Ing. Tomáše Duba, si klade za cíl prostřednictvím krajanů, kteří znají dobře místní prostředí, zvyklosti a obchodní příležitosti, pomoci českým exportérům.

Krajané při registraci na webu www.zijemevzahranici.cz vyplní kontaktní informace a kvalifikační profil. Dále vyznačí služby, které mohou českým exportérům v dané zemi nabídnout. Může se jednat o překlady, administrativu, asistenci při účasti na veletrzích v zahraničí, cestovní služby, průzkum trhu, telemarketing, tisk a rozesílání nabídek, správu e-shopu, provizní prodej, obchodní zastoupení a navazující služby (účetní, daňové a právní).

Čeští exportéři mohou následně získat kontakty s nabídkovým profilem registrovaných krajanů v konkrétní zemi – v našem případě v Itálii. Oba subjekty se pak přímo dohodnou na zadání a rozsahu práce. Ideálním výsledkem by měla být rychlejší a efektivnější orientace na zahraničních trzích pro české exportéry, investory a zájemce o další formy spolupráce.

Doporučuje se častá návštěva portálu www.zijemevzahranici.cz, kde jsou průběžně uveřejňovány konkrétní poptávky služeb ze strany českých exportérů.

Krajané a firmy v zahraničí se mohou registrovat na www.zijemevzahranici.cz. Vybrané služby se označí v rámci registrace a u jednotlivých služeb se doporučuje vložit textové upřesnění – např. orientační hodinové sazby, dosavadní zkušenosti, vzdělání či reference. Pro případné dotazy kontaktujte +420 212 240 600 nebo pište na e-mail registrace@zijemevzahranici.cz.