Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření nového leteckého spojení ČSA mezi Prahou a Florencií

Dne 19. března se v prostorách hotelu Pitti Palace v centru Florencie uskutečnila prezentace České republiky u příležitosti otevření nového leteckého spojení Praha-Florencie Českými aeroliniemi. Hlavním organizátorem akce bylo zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Itálii.

Ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Kateřina Bělunková na úvod přivítala přítomné hosty a požádala o projev velvyslance České republiky v Itálii Petra Buriánka. Pan velvyslanec připomněl význam cestovního ruchu pro česko-italské vztahy a zmínil především skutečnost, že italští turisté jsou třetí nejpočetnější skupinou cizinců, kteří do ČR každoročně zavítají.

Následně přítomné z řad cestovních kanceláří a novinářů pozdravili představitelé města Florencie a Florentského letiště Ameriga Vespucciho. Předseda městského zastupitelstva Florencie Eugenio Giani připomněl některé historické vazby mezi Florenťany a obyvateli zemí koruny české.  Generální ředitel Florentského letiště Ameriga Vespucciho Biagio Marinò pak ocenil rozhodnutí ČSA otevřít letecké spojení na trase mezi významným cílem turistů směřujících do Itálie a hlavním městem České republiky.

Ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Kateřina Bělunková poté prezentovala přírodní krásy a historické památky České republiky krátkým filmem, který italsky komentovala. Ředitel italské pobočky ČSA David Vitásek se ve své prezentaci zaměřil mimo jiné na některá navazující letecká spojení z Prahy do dalších destinací, které budou moci italští cestující využít. Mezi cestujícími na nové lince nebudou bezpochyby chybět ani zástupci italských a českých firem. O početné přítomnosti italských společností, které v České republice v uplynulých letech  investovaly, hovořil v krátké prezentaci ekonomický rada Velvyslanectví ČR v Římě Milan Touš.

ČSA v rámci stávajícího letového řádu mezi Českou republikou a Itálií provozují linky na trasách: Praha-Florencie, Praha-Řím a Praha-Milán. Letadla ČSA létají do Florencie čtyřikrát týdně.