Velvyslanectví České republiky v Římě

česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
praha_turisticka_prezentace_2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Prahy v rámci nabídky školních zájezdů

(Archivní článek, platnost skončena 05.12.2013.)

Ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy, ČSA, cestovní kanceláří Primatour a zahraniční kanceláří CzechTourism v Miláně uspořádalo velvyslanectví prezentaci hlavního města České republiky pro ředitele škol z Říma a nejbližšího okolí. Akce se setkala s velmi dobrý ohlasem a zúčastnilo se jí na 70 hostů. Itálie přitom patří do trojice zemí, z nichž podle údajů ČSÚ v roce 2011 přicestovalo do ČR nejvíce turistů. Školní zájezdy jsou v Itálii velmi oblíbené a Praha je pro tuto kategorii cestování zajímavá, protože nabízí výhodný poměr mezi kvalitou a cenou.

Dne 21. listopadu se v sídle Velvyslanectví ČR v Římě uskutečnila prezentace Prahy a nabídky školních zájezdů pro ředitele škol. Akci uspořádalo velvyslanectví ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy, ČSA, cestovní kanceláří Primatour a zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Miláně.

Přibližně sedmdesát hostů z řad ředitelů a zástupců škol v Římě a okolí nejprve přivítal pan velvyslanec Petr Buriánek. Následně paní Nora Dolanská z odboru kultury, zahraničních vztahů a cestovního ruchu Magistrátu hl. města Prahy představila hlavní město České republiky jako zajímavou destinaci školních zájezdů, která může nabídnout vedle známých památek také řadu  kulturních zážitků. Obchodní zástupkyně Českých aerolinií Petra Bramante seznámila přítomné s aktuálním letovým řádem na trase Řím – Praha a s nabídkou služeb ČSA. Ředitel cestovní kanceláře Primatour Pasquale Pirro se ve svém vystoupení zaměřil na výhodný poměr kvality a ceny zájezdů do Prahy.

Poté byli vylosováni výherci upomínkových předmětů a dvou leteckých zájezdů do Prahy. Na závěr se na velvyslanectví uskutečnila recepce, během níž měli hosté možnost ochutnat například pražskou šunku, plzeňské pivo a moravská vína.

Itálie spolu se SRN a Ruskem figurovala ve statistickém srovnání ČSÚ za  rok 2011 mezi třemi největšími zdroji turistů přijíždějících do ČR. Italské školy každoročně pořádají zahraniční zájezdy a hlavní město ČR patří k oblíbeným destinacím právě kvůli dobrému poměru mezi kvalitou nabízených služeb a jejich cenou.