Velvyslanectví České republiky v Římě

italiano  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce mezi Letištěm Brno a provozovatelem letišť v Miláně

V pondělí 11. února 2013 podepsali v prostorách milánského letiště Linate předseda představenstva Letiště Brno a.s. Jiří Filip a předseda představenstva a generální ředitel společnosti SEA Giuseppe Bonomi Memorandum o spolupráci mezi společností Letiště Brno a.s. a provozovatelem milánských letišť Malpensa a Linate, italskou společností SEA.

U příležitosti slavnostního podpisu dohody, která by měla napomoci zintenzivnění obchodní aktivity mezi regionem Lombardie a Jihomoravským krajem, byl přítomen náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý. Dále se zúčastnil honorární konzul ČR v Miláně Giorgio Franco Aletti  a také ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Kateřina Bělunková.

Náměstek Roman Celý, v doprovodu generálního sekretáře Obchodní komory Itálie – Česká republika v Miláně Attilia Cavalliniho, jednal v rámci své návštěvy s generálním tajemníkem CONFAPI (Italská konfederace malých a středních podniků) Marcem Praderiem o možné spolupráci malých a středních firem Jihomoravského kraje a regionu Lombardie. Dále společně s předsedou Eupolis Lombardia (Ústav pro výzkum, statistiku a vzdělávání) Stefanem Brunem Gallim hovořili o možnostech organizování společných vzdělávacích programů a navázání spolupráce mezi středními školami a univerzitami. Na závěr se setkala delegace Jihomoravského kraje s představiteli regionu Lombardie.