Velvyslanectví České republiky v Římě

česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Italský výrobce likérů Molinari ovládl Hanáckou kyselku

(Archivní článek, platnost skončena 10.08.2014.)

Přední italský výrobce alkoholických nápojů Molinari kapitálově ovládl Hanáckou kyselku. Cílem investice je především posílení distribuční sítě Molinari v ČR. Po akvizici Karlovarských minerálních vod jde o druhou významnou italskou investici do výroby nealkoholických nápojů v ČR.

Přední italský výrobce alkoholických nápojů Molinari investoval do většinového podílu v Hanácké kyselce. Hodnotu transakce ani procentního podílu na vlastním kapitálu Hanácké kyselky zúčastněné společnosti nesdělily.

Molinari si od akvizice slibuje především posílení distribuční sítě nápojů na českého trhu. Navíc jde v případě Molinari o první akvizici v sektoru nealkoholických nápojů. V příštích letech se chce Molinari zaměřit na oblast východní a severní Evropy.

Společnost Molinari je v Itálii známá hlavně díky likéru Sambuca Extra, který se začal vyrábět nedaleko Říma v městečku Civitavecchia v roce 1945. Velký úspěch tohoto nápoje, který byl díky svému původu a šikovnému marketingu spojován se slavným Felliniho filmem „Sladký život“ a rozšířil se po celé Itálii, pomohl firmě v růstu.  Skupina Molinari dnes vyrábí a distribuuje alkoholické nápoje, mezi něž patří Limoncello di Capri, absinth Xenta nebo ruská vodka Tovaritch, v 70 zemích světa.

Hanácká kyselka se tak po společnosti Karlovarské minerální vody stala druhým významným producentem nealkoholických nápojů v ČR ovládaným italským vlastníkem.