Velvyslanectví České republiky v Santiagu de Chile

Pro české krajany žijící v Chile

Informace o stránce Českého rozhlasu pro české krajany, o možnosti zpracování genealogických rešerší a o letních kursech českého jazyka v Dobrušce.

Vážení čeští krajané ze Santiaga i celého Chile!

Rádi bychom Vás informovali o následujících skutečnostech:

·         Oznamujeme vám, že Český rozhlas pro Vás připravil zajímavou internetovou stránku s aktuálními informacemi ze života českých rodáků v zahraničí. Na obsahu stránky se můžete svými příspěvky podílet i Vy nebo Vaše krajanská organizace. Rovněž zde naleznete užitečné kontakty na domácí instituce zabývající se problematikou zahraničních Čechů - tedy na zvláštního zmocněnce Ministerstva zahraničních věcí pro krajany, stálou komisi Senátu Parlamentu ČR pro krajany, podvýbor Poslanecké sněmovny pro krajany a Československý ústav zahraniční.

·         Pokud máte zájem získat informace o svých předcích v České republice, naleznete zde základní informaci o podmínkách provádění genealogických rešerší v archivech v České republice.

·         Pro ty, kteří mají zájem osvojit si či se zdokonalit v českém jazyce a zároveň i poznat alespoň trochu z nesčetných krás České republiky, nabízíme každoročně účast v letním kursu českého jazyka pro krajany. Ten nabízí zpravidla během měsíce srpna čtyřtýdenní studium češtiny ve východočeském městečku Dobruška, organizované Domem zahraničních služeb Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V letošním roce je uzávěrka přihlášek dne 15. března, případní zájemci nechť prosím kontaktují velvyslanectví.

přílohy

web_krajani_genealogie.doc 53 KB DOC (Word dokument) 4.3.2014