Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České zemědělské technologie v Bosně a Hercegovině

(Archivní článek, platnost skončena 25.09.2013.)

Dne 19.9.2012 byla za přítomnosti premiéra Republiky srbské v Bosně a Hercegovině, ministra zemědělství Republiky srbské, velvyslance České republiky v Bosně a Hercegovině a starosty obce Bijeljina podepsána dohoda o spolupráci mezi českou firmou Farmtec a bosenskou firmou Elvaco. Díky této dohodě zahájí firma Elvaco výrobu, servis a montáž vybavení na základě technologií firmy Farmtec.

K podpisu dohody došlo u příležitosti otevření zemědělského veletrhu „Interagro 2012“, konaného v Bijeljině (severovýchodní Bosna), kterého se účastní 140 domácích i zahraničních vystavovatelů, představujících mj. firmy z Rakouska, Itálie a České republiky.

U příležitosti návštěvy regionu se velvyslanec sešel se zástupci zemědělského družstva Agrotim Bjeljina, jehož třináct kooperantů se spolu s dalšími subjekty účastní projektu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Bosnou a Hercegovinou v sektoru zemědělství pod názvem „Zvýšení produkce mléka v severovýchodní Bosně“. Projekt v celkové hodnotě 39,8 mil. Kč probíhá v letech 2010-13 a jeho základním prvkem je dodávka březích jalovic, technického vybavení a školení.

Podpis dohody Farmtec-Elvaco v Bijeljině

Stojící za představiteli firem Farmtec (Petr Kolář, vlevo) a Elvaco (Željko Malešević, vpravo): zleva Tomáš Szunyog, velvyslanec České republiky v Bosně a Hercegovině; Aleksandar Džombić, premiér Republiky srbské v Bosně a Hercegovině; Miroslav Milovanović, ministr zemědělství Republiky srbské a Mićo Mićić, starosta obce Bijeljina