Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých zkušeností v teplárenství, vodohospodářství a sanitaci

(Archivní článek, platnost skončena 14.03.2012.)

Velvyslanectví České Republiky v Bosně a Hercegovině uspořádalo dne 13.4.2011 ve spolupráci s Delegací EU v Sarajevu prezentaci českých zkušeností z oblasti teplárenství, odpadového hospodářství, sanitace, ochrany a úpravy vody, včetně problematiky harmonizace legislativy se směrnicemi a standardy EU.

Tři významné české společnosti Vodní zdroje Praha a.s., Vodohospodářské stavby Brno, a.s. a GEO Test Brno d.d., které se touto problematikou zabývají mnoho let a mají bohaté praktické zkušenosti jak z České Republiky, tak Bosny a Hercegoviny a z jiných zemí Západního Balkánu, prezentovaly své zkušenosti z oblasti teplárenství, odpadového hospodářství, sanitace, ochrany a úpravy zdrojů pitné vody. Vystoupil rovněž zástupce Delegace EU v Sarajevu který se ve svém vystoupení soustředil na harmonizaci bosenské legislativy se směrnicemi a standardy EU ve zmíněných oblastech.

Prezentace se zúčastnilo kolem 60 pozvaných hostů jak z Republiky Srbské, tak z Federace Bosny a Hercegoviny. Přítomni byli představitelé Ministerstva životního prostředí Kantonu Sarajevo, 12 starostů měst, ředitelé, manažeři komunálních podniků, a představitelé organizací, které se zabývají touto problematikou.

Životní prostředí a vodohospodářství rovněž patří k prioritním sektorům, na které Česká republika zaměřuje svojí pozornost v rámci zahraniční rozvojové spolupráce s Bosnou a Hercegovinou. V letech 2007 – 2009 dosáhl celkový objem zahraniční rozvojové spolupráce ČR s Bosnou a Hercegovinou 9,8 mil. EUR.