Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání humanitární pomoci

Dne 4.1.2011 byla představitelům Ministerstva bezpečnosti Bosny a Hercegoviny v Sarajevu předána humanitární pomoc v hodnotě 1 mil. Kč. Pomoc, kterou z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR zajistila a do země dopravila organizace Člověk v tísni, byla poskytnuta v návaznosti na katastrofální záplavy které postihly zemi koncem roku 2010 po dlouhotrvajících deštích.

Pomoc, spočívající v dodávce gumových člunů s motory, čerpadel a vysoušecích zařízení, převzal na celnici v Sarajevu za přítomnosti velvyslance České republiky Tomáše Szunyoga vrchní ředitel Ministerstva bezpečnosti Bosny a Hercegoviny pro ochranu a záchranu Samir Agić. Přítomni byli také představitelé orgánů civilní ochrany, krizového štábu a místní samosprávy vybraných obcí, zasažených povodněmi.

Vrchní ředitel Agić poděkoval za poskytnutou pomoc a přivítal iniciativu dále rozvíjet spolupráci a využít zkušeností České republiky zejména v oblasti prevence před povodněmi. Konstatoval, že opakující se povodně představují pro BaH velký problém, který nemůže sama zvládnout.