Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PŘEDÁNÍ ARCHIVNÍCH KRABIC DO ARCHIVU BaH

Dne 29. dubna v prostorách Archivu BaH Velvyslanec České republiky, Tomáš Szunyog, podepsal protokol o dodávce archivních krabic.

Dodání archivních krabic a filtračního papíru se uskutečnilo na základě žádosti Archivu BaH, který byl poškozen v požáru během sociálních nepokojů v únoru tohoto roku. Česká republika ihned reagovala a vyslala odborníka na chemickou technologii a konzervaci dokumentů, který navštívil poškozené prostory Archivu BaH. Odborník poté doporučil způsob vedení sanace škody, přičemž vysvětlil, že Česká republika má značné zkušenosti z velikých záplav v toce 2002.

Kromě dodávky archivních krabic a filtračního papíru se připravuje projekt České rozvojové agentury, jehož by se měli zúčastnit vybraní pracovníci Archivu. Projekt se primárně vztahuje na školení restaurátorů z BaH v České republice, což představuje dlouhodobou pomoc Archivu BaH.

BaH a Česká republika jsou provázáni kulturními a historickými vztahy z generace na generaci. Na základě této skutečnosti České republika podpořila malý lokální projekt dodávky archivních krabic pro potřeby Archivu BaH v roce 2009.