Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kampaň na podporu třídění recyklovatelného odpadu

Na přelomu března a dubna 2013 iniciovalo Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině jednání za účelem zefektivnění a podpory osvětových ekologických aktivit v rámci bilaterálního projektu české rozvojové spolupráce „Rozvoj odpadového hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj“, který implementuje česká firma GEOtest.

Projekt, zaměřený na management odpadu, je doprovázen osvětovou kampaní "EKOLAV" pro žáky základních škol ve 13 obcích v regionu, v němž projekt probíhá. Kampaň má za cíl rozvíjet u dětí a mladých lidí povědomí o potřebě ochrany životního prostředí v nejrůznějších segmentech. Osvěta, vycházející z třídění papírů a plastů do darovaných kontejnerů, je založena na snadné dostupnosti interaktivní internetové stránky www.ekolav.ba, vzdělávacích videí a her, letáků a bookletů, ale také na ekonomické motivaci škol stlačovat a odevzdávat PET lahve k dalšímu průmyslovému zpracování.

Plakát kampaně EkoLav

Vzhledem ke skutečnosti, že se vzděláváním v oblasti třídění odpadu v Bosně a Hercegovině zabývá více subjektů, bylo zapotřebí, aby se jejich aktivity nějakým způsobem přiblížily, eventuálně propojily či podpořily. Za tímto účelem se pracovníci velvyslanectví postupně sešli s představiteli švédské rozvojové agentury SIDA, Federálního ministerstva kultury a sportu a Federálního ministerstva pro životní prostředí a cestovní ruch (na snímku velvyslanec ČR v Bosně a Hercegovině Tomáš Szunyog s federálním ministrem kultury a sportu Salmirem Kaplanem).

Velvyslanec Szunyog s ministrem Kaplanem