Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

b/s/h  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pokračování projektu v oblasti vaskulární chirurgie

(Archivní článek, platnost skončena 30.08.2014.)

Dne 27. srpna 2013 podepsali představitelé české firmy VEXIM a nemocnic v Banja Luce a ve Foči smlouvy o dodávce lékařského vybavení v hodnotě 104.000 EUR.

U podpisu byl přítomen ministr zdravotnictví a sociálních věcí Republiky srbské Slobodan Stanić a zástupce velvyslance České republiky v Bosně a Hercegovině Slavomír Goga. dodávka vybavení z oblasti vaskulární chirurgie je součástí projektu rozvojové spolupráce mezi Českou republikou a Bosnou a Hercegovinou pod názvem "Rozvoj kapacit v oblasti vaskulární chirurgie ve vybraných zdravotnických zařízeních v Bosně a Hercegovině".

Potpisivanje_sporazuma_vaskularna_oprema

Uvedený projekt, jehož celková hodnota je přes 780.000 EUR, je realizován v průběhu let 2012-2013. Projekt zahrnuje dodávku vybavení pro několik vybraných nemocnic (především v Sarajevu a v Banja Luce) a školení lékařského personálu ve vybraných nemocnicích v České republice (konkrétně v nemocnicích Na Homolce v Praze a Svatá Anna v Brně). Výsledky projektu by měly zlepšit kvalitu zdravotnických služeb v oblasti vaskulární chirurgie pro občany Bosny a Hercegoviny, a umožnit místním zdravotnickým zařízením, aby v budoucnu vykonávala i náročnější operace, kvůli kterým v současnosti občané Bosny a Hercegoviny musí cestovat do zahraničí.

Oblast zdravotnictví je v období let 2011-2017 jedním ze šesti prioritních sektorů rozvojové spolupráce mezi Českou republikou a Bosnou a Hercegovinou. Bosna a Hercegovina je jednou z pěti programových zemí, v nichž Česká republika financuje projekty rozvojové spolupráce. Celková hodnota všech projektů a druhých forem rozvojové spolupráce České republiky s Bosnou a Hercegovinou dosahuje ročně 2,5 mil. EUR.