Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předány výsledky projektu podpory výstavby sanitace ve Vogošći

Dne 20.9.2012 předali představitelé Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině paní Dženaně Bešliji, vedoucí Odboru pro průmysl, rozpočet a finance obce Vogošća, výsledky ukončeného projektu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky s Bosnou a Hercegovinou v prioritním sektoru zásobování vodou a sanitace.

Projekt pod názvem „Podpora výstavby čističky odpadních vod a kanalizačního systému v obci Svrake“ spočíval ve vypracování studie proveditelnosti vybudování sanitačního systému ve Svrake, což je součást obce Vogošća. Vogošća je jednou z devíti obcí tvořících Kanton Sarajevo. Studii v celkové hodnotě 0,5 mil. Kč vypracovala česká firma Hydroprojekt CZ, a.s.

Při přebírání studie vyjádřila paní Bešlija zájem o pokračování spolupráce při budování čističky, na níž je obec Vogošća připravena se finančně spolupodílet.

Vedoucí Odboru pro průmysl, rozpočet a finance obce Vogošća, paní Dženana Bešlija (vlevo), s paní Olgou Zdrálkovou, vedoucí úseku rozvojové spolupráce Velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině, drží výtisky studie.