Velvyslanectví České republiky v Sarajevu

česky  english  b/s/h 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky

Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech volebního obvodu č.80 se sídlem ve Zlíně. Na ZÚ ČR v zahraničí tedy hlasování probíhat nebude.

Prezident České republiky svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 353/2013 Sb. v částce 140, která byla rozeslána dne 11. listopadu 2013, vyhlásil v souvislosti se zánikem mandátu senátora p. Tomia Okamury doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 80 se sídlem ve Zlíně a stanovil dny jejich konání na pátek 10. ledna 2014 a sobotu 11. ledna 2014. 
Případné druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu České republiky se koná v případě, že žádný z kandidátů nezíská v daném volebním obvodu nadpoloviční většinu odevzdaných platných hlasů. Případné druhé kolo voleb  by proběhlo  v pátek a sobotu 17. a 18. ledna 2014  ve stejném čase jako při konání prvního kola voleb.
Informace o volbách do Senátu Parlamentu ČR, jakož i informaci o způsobu hlasování v doplňkových volbách naleznete na níže uvedených webových stránkách Ministerstva vnitra ČR:
http://www.senat.cz/senat/volby/index.php?ke_dni=3.12.2013&O=9&lng=cz