Velvyslanectví České republiky v Korejské republice

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

INČCHON (Incheon) - České aerolinie zahájily pravidelné lety z Prahy

(Archivní článek, platnost skončena 04.06.2014.)

České aerolnie se staly šestým leteckým dopravcem ze zemí Evropské unie, který operuje pravidelné lety na hlavní jihokorejské letiště Incheon International Airport. Tři lety týdně, které doplňují stávající čtyři lety operované Korean Air od roku 2004, zvýšily kapacitu spojení mezi oběma zeměmi na více než 100 tisíc pasažérů ročně.

České aerolinie ve svém letním letovém řádu zařadily jako novou destinaci jihokorejský Soul, resp. jeho hlavní letiště v Inčchonu (Incheon International Airport). ČSA tak doplnily tradiční trojici evropských leteckých společností (Lufthansa, Air France, KLM) a dále Finnair (operující do Inčchonu zhruba pět let) a British Airways, které linky do Korejské republiky opětovně zahájily vloni na podzim po téměř patnácti letech. Od července 2013 ČSA budou provozovat tuto linku svým novým Airbusem A330 s kapacitou 276 pasažérů 3x týdně, čímž se Praha stane dostupnou ze Soulu každý den. Všechny lety ČSA jsou codeshare s Korean Air, který v současné době operuje do Prahy čtyři linky týdně.

posádka prvního letu ČSA po přístání v Inčchonu

(foto kpt. Piskatý)

Letový řád ČSA

ICN-PRG                       ÚT, ČT, NE                    12:45-16:50

PRG-ICN                       ÚT, NE                           18:30-11:15 +1

                                        SO                                  12:55-05:40 +1

Současně ČSA získává jako codeshare řadu nových destinací v oblasti Dálného východu a Jihovýchodní Asie - v Japonsku (Tokyo, Okajama, Nagoja, Osaka, Niigata, Sapporo, Fukuoka), Malajsii (Kuala Lumpur, Kota Kinabalu), Vietnamu (Hanoi, Hočiminovo město, Danang), Indonésii (Jakarta, Denapasar), Thajsku (Bangkok), na Guamu a Palau (Koror). Souběžně Korean Air získaly nově jako codeshare řadu evropských destinací ČSA.

Otevření přímé linky Praha-Inčchon je součástí další strategie rozvoje spolupráce mezi Korean Air a ČSA poté, co jihokorejská letecká společnost převzala v letošním roce balík 44 procent akcií českého národního dopravce a začaly používat letiště Václava Havla v Praze jako svůj evropský hub. Korean Air ve spolupráci s ČSA připravuje vytvořit z Prahy svůj hlavní přestupní uzel v Evropě, kde budou jihokorejští pasažéři transferovat na další lety do evropských destinací, kam Korean Air neprovozuje své přímé lety.  Tímto rozšířením letů se dále potvrzuje stávající trend, kdy se Korejská republika postupně stala nejen jedním z největších zdrojů incomingových turistů (cca 130 tisíc ročně), 4. největším investorem do české ekonomiky (po SRN, Japonsku a USA), a dokonce 3. největším obchodním partnerem ČR mimo Evropu (po Číně a USA) - více viz  http://www.mzv.cz/seoul/cz/zpravy_a_udalosti/x2012_korejska_republika_3_nejvetsim.html

Korean Air je největším leteckým dopravcem v Korejské republice, je součástí konglomerátu Hanjin a má postavení národního leteckého přepravce. Provozuje pravidelnou dopravu do více než 100 mezinárodních a 13 vnitrostátních destinací. V roce 2011 jeho služeb využilo vice než 23 miliónů cestujících. Firma zaměstnává vice než 15 000 lidí a v současné době operuje vice než 140 letadel, z toho vice než 100 dálkové flotily (Airbus A330 a větší, Boeing 777 a větší, včetně Boeing 747 Jumbo a nejmodernější Airbus A380). V oblasti dopravy cestujících se Korean Air pohybuje kolem pozice 20. největší letecké společnosti, v oblasti přepravy karga je 2. největší společností na světě.

O podpisu dohody Korean Air a ČSA více na

http://www.mzv.cz/seoul/cz/zpravy_a_udalosti/praha_podpis_smlouvy_mezi_ceskymi.html