Velvyslanectví České republiky v Korejské republice

한국어  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

SOUL (Seoul) - severo- a jihokorejský film na československém uměleckém plakátu

(Archivní článek, platnost skončena 04.06.2014.)

Tři desítky českých a československých uměleckých filmových plakátů vytvořených k propagaci jak severo- tak jihokorejských filmů v Československu a České republice za více než půlstoletí se prezentují v muzeu Korejského filmového archivu.

 

Výstava zorganizovaná společně Českým centrem Soul, Velvyslanectvím ČR v KR a Korejským filmovým archivem představuje z větší části plakáty ze sbírky Pavla Rajčana. Reprezentuje jak filmy severokorejské tak filmy jihokorejské a návštěvníkům tak nabízí možnost nahlédnout do česko-korejských filmových vztahů. V Korejském archivu jsou k vidění reprodukce plakátů už z 50. let a dokonce i několik cenných originálů z let sedmdesátých a osmdesátých. Navíc je výstava doplněna kolekcí všech plakátů k českému filmovému festivalu Filmasia, který se koná již po osm let každý rok v Praze a pravidelně uvádí korejské filmy. Návštěvníci zde naleznou i několik plakátů k českým filmům, jež byly ke shlédnutí také v Koreji. Výstava bude zahájena promítáním úspěšného českého filmu Poupata , jenž v minulém roce získal na Pusanském mezinárodním filmovém festivalu hlavní cenu v soutěžní sekci Flash Forward pro neasijský film.

¨

Výstava je otevřena od 5. června do 1. září 2013 v muzeu Korejského filmového archivu www.koreafilm.org/museum/introduction.asp

U příležitosti akce vyjdou také dvě publikace - katalog výstavy prezentující všechny známé české a československé plakáty ke korejským filmům a studie o historii česko(slovensko)-korejských filmových vztahů od 30. let 20. století do současnosti, obě publikace budou publikován v souběžném anglickém a korejském znění.