Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu

english  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní stavební veletrh Nordbygg 2014

(Archivní článek, platnost skončena 23.06.2014 / 16:15.)

Ve dnech 1. - 4. dubna 2014 se na stockholmském výstavišti uskutečnil největší skandinávský veletrh v oboru stavebnictví „NORDBYGG 2014“.

Tento významný veletrh má dlouholetou tradici a pravidelně se ho účastní okolo 800 vystavovatelů z více než 30 zemí.

Odborný stavební veletrh je určen především pro dodavatele produktů a služeb v oblasti stavebního průmyslu.Mezi zastoupenými obory jsou kategorie produktů jako např. stavební materiál (beton, ocel, dřevěné komponenty apod.), pevné stavební části (okna, izolace), zařízení a vybavení interiérů (podlahy, schody dveře), povrchová úprava (omítky, barvy), stavební komponenty, ruční stavební nástroje a nářadí, stavební stroje a zařízení, vytápění a sanita, ventilace, chlazení, klimatizace a regulační zařízení.

Mezi návštěvníky jsou především profesionální nákupčí různých stavebních firem, architekti, projektanti, obchodníci s nemovitostmi a provozovatelé nemovitostí, konstruktéři, poradci atd.

Organizátor Stockholmské veletrhy (Stockholmsmässa, Mässvägen 1, Stockholm-Alsvjö) očekává, že i na letošním veletrhu bude představena řada inovací, nových řešení a nápadů. Ústředním tématem bude otázka udržitelného stavebního růstu a rozvoje měst, energeticky úsporných projektů bydlení a chytrých řešení.  Během veletrhu se uskuteční řada seminářů, přednášek a prezentačních akcí.

V souvislosti s realizací řady významných stavebních projektů a nárůstu stavebních investic v příštích letech (např. Stockholm – výstavba 9 nových stanic metra, rozvoj severní části města Norra Länken, včetně výstavby 78 000 nových bytů, rozvoj Stockholmského přístavu; Malmö – rozvoj severní části přístavu a jeho tunelové propojení; Göteborg – rozvoj městské infrastruktury, tunelové projekty) lze očekávat velký zájem švédských stavebních firem o nákup subdodávek ze zahraničí.

 Jedná se o jednu z vhodných příležitostí pro uplatnění výrobků českých firem na švédském/skandinávském trhu v oboru stavebnictví, modernizace bytového fondu atd.