Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro české občany k volbám do Evropského parlamentu ve Švédsku

(Archivní článek, platnost skončena 03.06.2014 / 11:30.)

Informujeme české občany starší 18 let, kteří pobývají dlouhodobě ve Švédsku, že jako občané EU se mohou ve Švédsku zúčastnit nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a hlasovat pro švédské kandidáty. Volby se ve Švédsku uskuteční v neděli 25. května 2014.

K účasti na volbách do Evropského parlamentu ve Švédsku je nezbytné zaregistrovat se u obecního úřadu v místě vašeho bydliště ve Švédsku. Registraci je nutné provést nejpozději 30 dní před konáním voleb, tedy do 25. dubna 2014. S žádostí o bližší informace se obraťte přímo na příslušný švédský úřad. Českým občanům, kteří jsou ve Švédsku již registrování u místního daňového úřadu (Skatteverket), bude volebním úřadem (Valmyndigheten) poštou zaslán dotazník ohledně účasti ve volbách.

Pokud si jako český občan přejete dát hlas českým kandidátům, je nezbytné hlasovat v České republice, kde se volby uskuteční ve dnech 23. – 24. května 2014.  Zákony ČR neumožňují ve volbách do Evropského parlamentu hlasovat na českých zastupitelských úřadech v zahraničí.  

Čeští občané, kteří mají v plánu hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu 2014 v České republice a jsou zapsáni ve zvláštním volebním seznamu vedeném velvyslanectvím ČR ve Stockholmu, musí požádat o vydání voličského průkazu (nejpozději do 8. května 2014) či požádat o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů.  

Podrobné informace k těmto úkonům naleznete na našich webových stránkách, v kapitole volby.