Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkaní velvyslankyně se studenty bohemistiky

(Archivní článek, platnost skončena 08.03.2014.)

Dne 21. února 2013 se uskutečnilo setkání velvyslankyně Jany Hynkové se studenty bohemistiky Stockholmské univerzity a jejich lektorkou paní Torou Hedin v prostorách Velvyslanectví ČR ve Stockholmu.

Paní velvyslankyně seznámila studenty s historií zastoupení ČR ve Švédsku, dále s chystanými projekty velvyslanectví, mimo jiné i na podporu českého jazyka v zahraničí. Konkrétně se jedná o seminář věnovaný spisovateli Karlu Čapkovi a jeho dílu při příležitosti připomenutí 75 let od úmrtí autora. V rámci tohoto projektu studenti bohemistiky přeloží vybrané povídky Karla Čapka, které pak přečtou veřejnosti v prostorách Českého centra ve Stockholmu na konci jarního semestru.

Paní velvyslankyně rovněž zmínila plánované setkání s  vedoucím katedry slovanských jazyků na Stockholmské univerzitě panem Per Arne Bodinem v polovině března t.r. a následnou návštěvu hodiny češtiny, dále pak informovala studenty o promítání současných českých filmů v Českém centru. Na závěr setkání seznámila ředitelka Českého centra Alena Schagen studenty s programem Českého centra. 

Více informací o studiu bohemistiky na Stockholmské univerzitě naleznete na: http://www.slav.su.se/forskning/forskningsomraden/bohemistik

Máte-li zájem o online kurzy češtiny, navštivte naše webové stránky: http://www.mzv.cz/stockholm/cz/kultura_skolstvi_a_krajane/skolstvi/online_kurzy_vyuky_ceskeho_jazyka.html

Galerie


Setkání se studenty bohemistiky