Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku v Melbourne

Na pozvání generálního honorárního konzula Dr.Milana Kantora do prestižního Melbourne Club (jeden z nejstarších klubů v Austrálii) dorazilo na 240 hostů včetně guvernéra státu Victoria Alexe Chernova, poslankyně Inga Peulich reprezentující premiéra Victorie a bývalého generálního guvernéra Austrálie Sira Niniana Stephena. Konzulát v Sydney zastupovala vicekonzulka Šárka Ponroy Vamberová.

Na recepci k 28.říjnu byla hojně zastoupená česká komunita. Pan generální honorární konzul ve svém projevu zmínil historické milníky československých dějin, současnou ekonomickou situaci a zejména se zaměřil na propagaci Českého roku hudby 2014. Paní Inga Peulich ocenila práci pana Dr.Kantora pro českou komunitu a vzornou integraci a přínos českých krajanů pro Victorii. Vyzdvihla mírové rozdělení Československa před 20 lety, sama pocházejíc z bývalé Jugoslávie.

Pan Eduard Zlatý, dlouholetý aktivní člen Sokola, zahrál na housle obě státní hymny. Všichni přítomní si s určitou mírou dojetí a hrdosti zazpívali českou hymnu.

 

přílohy

Speach of Honorary Consul General Dr. Milan KANTOR 48 KB DOC (Word dokument) 1.11.2013

Galerie


Oslava státního svátku v Melbourne