Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Plzeň 2015 a Nový Zéland

14.listopadu 2013 Konzulát ČR v Sydney ve spolupráci s Česko-novozélandskou obchodní asociací (CNZBA) uspořádaly recepci na počest návštěvy delegace Západočeské galerie v nových prostorách aucklandského distributora Škody NZ. Honorární konzul ČR v Aucklandu Gregory Shanahan přítomné seznámil s plzeňským projektem, vicekonzulka Šárka Ponroy Vamberová poděkovala asociaci i panu honorárnímu konzulovi za dosavadní práci a podporu českých zájmů na Novém Zélandu.

Tříčlenná delegace z ČR v čele s ředitelem Západočeské galerie v Plzni Romanem Musilem v Aucklandu už několik dní vyjednávala o budoucí zapůjčce děl maorských portrétů plzeňského rodáka Gotfrieda Lindauera Aucklandskou galerií v rámci projektu Plzeň - Evropské město kultury 2015 .

15.11.2013 delegace navštívila „českou" vesničku Puhoi, ležící asi 60km severně od Aucklandu, která si v červnu připomněla 150.výročí založení. V 60.letech 19.století se tam postupně usadilo na 200 osadníků pocházejících ze Stodu u Plzně. V poledne skupina zhlédla vystoupení místního tanečního souboru v krojích, prohlédla si muzeum, kostel Sv.Petra a Pavla, hřbitov i hospodu s českým pivem.

Vicekonzulka také využila cesty k předání sady knih a učebnic zakoupených z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu bohemistiky pro začínající Českou školu v Aucklandu.

 

Galerie


plzen 2015 a novy zeland