Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Parlamentní volby 2013

Kdy: 25.10.2013 - 26.10.2013, Kde: Konzulát ČR v Sydney

Vážení spoluobčané, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se budou konat v pátek 25. října 2013 od 14 do 22 hodin a v sobotu 26. října 2013 od 8 do 14 hodin. Volební místnost se bude nacházet v budově Konzulátu na adrese 169 Military Road, Dover Heights 2030.

Rádi bychom připomněli českým občanům v Austrálii a na Novém Zélandu, že k tomu, aby se mohli zúčastnit voleb na Konzulátu ČR v Sydney, mohou zvolit jednu z následujících možností:

1. Při dlouhodobém pobytu v Austrálii či na Novém Zélandu být zapsán ve zvláštním seznamu voličů vedeným konzulátem. Občané, kteří v něm ještě nejsou zapsáni, musí žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů doručit konzulátu nejpozději do neděle 15.září 2013. Podrobné informace o zápisu do zvláštního seznamu voličů naleznete na našich konzulárních stránkách.

2. V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a.

Před hlasováním volič musí předložit doklad k prokázání totožnosti a státního občanství ČR (český občanský průkaz či cestovní pas).

Pozn.: Na úřadech vedených honorárními konzuly v Austrálii a na Novém Zélandu nelze volit.

 

 S případnými dotazy se prosím obracejte na sydney@embassy.mzv.cz