Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání honorárních konzulů ČR

V sobotu 25.srpna 2012 Velvyslanectví ČR v Canbeře a Konzulát ČR v Sydney uspořádaly společenský podnik pro honorární konzuly a konzulku s partnery, pozvání přijali pánové Milan Kantor z Melbourne, Frank Carroll z Brisbane, Michael Schulz z Adelaide, Gregory Shanahan z Aucklandu a paní Milena Mills z Hobartu. Výjimečnými hosty večera byli generální ředitel České filharmonie David Mareček a dirigent Jakub Hrůša. Chargé d´affaires Radim Pecl ocenil práci honorárních konzulů, kterou nezištně vykonávají a usnadňují život našim spoluobčanům. Zástupkyně konzula v Sydney Šárka Ponroy Vamberová honorárním konzulům věnovala malé dárky.

V neděli odpoledne se celá skupina sešla na odpoledním koncertu České filharmonie v Arts Centre Melbourne při příležitosti znovuotevření koncertního sálu Hamer Hall. Na programu zazněly v první polovině české kusy Smetanovy z Prodané nevěsty a Sukovy Fantazie v g moll pro housle a orchestr, při níž exceloval sólista Josef Špaček. Po přestávce zaplněnému sálu čeští filharmonici nabídli Beethovenovu symfonii číslo 3. Nadšené publikum si vyžádalo ještě dva přídavky. Na následné recepci vedení Arts Centre vyzdvihlo neskutečnou sílu a kvalitu souboru pod vedením mladého dirigenta J.Hrůši, který zastoupil nemocného Jiřího Bělohlávka.

Generální ředitel David Mareček poděkoval jménem souboru za vřelé přijetí, které se orchestru dostalo a věří, že se do Austrálie opět brzy vrátí a sice dřív než za dvacet let, které uběhly od posledního koncertu. V hledišti byla hojně zastoupena česká komunita, dokonce někteří z posluchačů byli pamětníky obou předchozích koncertů ČF v Melbourne v roce 1959 a 1991.