Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

VodaFest 2012

Pozvánka na každoroční festival, letos konaný v sobotu 25. února 2012.

Milí přátelé VodaFestu,

Jménem VodaFest – Czech and Slovak Association bych vám ráda popřála úspěšný nový rok a pozvala vás na druhý ročník českého a slovenského festivalu VODAFEST 2012!

Festival se bude konat v sobotu 25. února 2012 od 11 do 20 hodin na Šumavě, 46 Locks Way v Belgrave South. Organizační výbor pro vás připravil bohatý celodenní program, který určitě potěší i ty nejnáročnější! Hlavní hvězdou programu bude populární slovenska skupina IMT Smile, se zpěvákem Ivanem Táslerem, který již v minulém roce okusil skvělou atmosféru našeho festivalu. Letos si s sebou přiveze celou kapelu a dokonce nám navaří oblíbenou slovenskou kapustnici. Až z Prahy k nám zavítá flétnista Pražského hradčanského orchestru Josef Kocourek a připomene nám všem jak známé melodie z Moravy a Čech tak i hudbu českých skladatelů B. Smetany a A.Dvořáka. Také se můžete těšit na známou country houslistku Marcy Taylor a místní kapelu Vintage Blue Music.

Milovníci folklóru si přijdou na své. Na pódiu nám zatančí skupina Liptár ze Slovenského spolku Ľudovíta Štúra v Lavertonu, zahraje folkórní formace Fidlikanti a zazpívají nejmladší děti ze Sokola Melbourne. Nebudou chybět ukázky řemeslné rukodělby a přehlídka národních krojů. I děti se mají na co těšit. Nejen, že budou mít vstup zdarma, ale budou si moci odnést ozdobené vajíčko, maňáska na špejli nebo královskou korunu. Ve stánku si navíc budou moci koupit voňavý perník nebo rožek. Nabízet se bude to nejlepší ze slovenské a české národní kuchyně. Ochutnat budete moci několik českých piv. Dobře chlazený Budvar bude na čepu! Ke kávě si pak můžete dát štrůdl, chodský koláč nebo čerstvě upečený trdelník. Každý zde najde něco na zub. Soutěž o nejlepší bábovku se pevně zapsala do historie festivalu a přihlásit se můžete i vy. Budeme se těšit. Festival by se nemohl uskutečnit bez pomoci českých a slovenských organizací, sponzorů a dobrovolníků. Pokud se i vy chcete zapojit, dejte nám prosím vědět na čísle 0418 388 689.

Vážíme si každé podpory.

Další podrobnosti o festivalu se dozvíte na našich webových stránkách www.vodafest.org. Tam si také můžete předem koupit vstupenku. A nezapomeňte pozvat své příbuzné a přátele! Máme jim přeci co ukázat. Na viděnou na VodaFestu 2012!

Lenka Allen

Prezidentka, VodaFest-Czech and Slovak Association

přílohy

VodaFest 2012 Program 271 KB JPG (Obrázek / Fotka) 10.2.2012