Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vynikající jazzový kytarista Libor Šmoldas v Sydney

Kdy: 24.01.2013 20:30, Kde: Venue 505, 280 Cleveland Street, Surry Hills

Srdečně zveme milovníky jazzu na koncert úspěšného českého kytaristy Libora Šmoldase ve čtvrtek 24.ledna v klubu Venue 505 s místními legendami, bubeníkem Johnem Morrisonem a basistou Brendanem Clarkem. Více informací na www.liborsmoldas.cz

Libor Šmoldas (1982) je jazzový kytarista a skladatel z Prahy. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků spolupracuje a natáčí s hvězdami světového formátu, jakými jsou například George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette, Joel Frahm, Jay Anderson, Stephen Keogh a další.

Libor vydal pod svým jménem čtyři alba:

  • On the playground, 2007
  • In New York on time, 2010
  • Live at Jazz Dock, 2010
  • 18 Days. 2000 Miles., 2012

A další dvě vyjdou v roce 2013:

  • Libor Šmoldas, Adam Nussbaum, Jay Anderson trio
  • Libor Šmoldas Quartet & Bobby Watson

Často také hraje a nahrává jako sideman. Například pro hudebníky jako jsou Brian Charette, Skip Wilkins, Ondřej Pivec, Bobby Watson, Yvonne Sanchez, Brian Fentress, Zeurítia a další.

Přesto, že získal stipendium na Berklee School of Music, zůstal v Praze, do USA však jezdí hrát často a rád cestuje i jinam. Ve Spojených státech podnikl Libor turné se svým kvartetem v roce 2011. Vystoupili například v New Yorku (Smalls), Washingtonu DC, Richmondu, Severní Carolině či Pennsylvanii. Také během svých návštěv Ameriky natáčel s Nussbaumem, Andersonem, Mrazem, Ballardem a Yahelem. S různými projekty hrál v mnoha zemích světa. Za zmínku stojí hlavně vystoupení v Číně, USA, Austrálii a většině zemí Evropy.

Liborův kvartet hraje hlavně původní kompozice a je velmi oblíbený u českého jazzového publika. Často také přizve ke spolupráci amerického saxofonistu Bobbyho Watsona. Společně jeli na turné a natočili desku, která vyjde na jaře 2013.

Libor učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Také často působí jako učitel na jazzových workshopech. V poslední době hlavně v Praze, Německu a v Australském Sydney. Má za sebou také několik přednášek na amerických universitách.

Od roku 2009 působí jako člen představenstva České jazzové společnosti, která organizuje jazzovou dílnu, zve mezinárodní hudebníky a pomáhá mladým lidem, kteří chtějí hrát jazz.

Přes svůj mladý věk je Libor všeobecně vnímán jako jeden z nejlepších jazzových hudebníků v Čechách a přední představitel své generace.

Více informací na www.liborsmoldas.cz