Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští zástupci na veletrhu AusRail Plus v Sydney

Zástupci soukromých firem i Výzkumného ústavu železničního na konci listopadu přiletěli do Sydney, aby se zúčastnili v australsko-pacifickém regionu největšího veletrhu spojeného s kongresem na téma železniční dopravy. Celkem se třídenní akce ve dnech 26.-28.11.2013 zúčastnilo na 7000 návštěvníků z 30 zemí světa, stánek na ní mělo 373 firem.

Přestože žádná česká firma neměla prezentační stánek, podařilo se zástupcům firem OLTIS  a Chaps, které nabízejí softwarová řízení v dopravě, sjednat množství zajímavých setkání.  Další jejich cesta ze Sydney  pokračovala  ještě dál na Nový Zéland, kde díky českému honorárnímu konzulovi G.Shanahanovi  měli možnost např. jednat s ředitelem KiwiRail.

Obchodně ekonomický úsek konzulátu se intenzivně věnoval přípravě účasti zástupce Škoda Transportation, protože v Austrálii se chystá několik tramvajových projektů a byla by škoda nepředstavit méně známé ale technicky špičkové tramvaje českého původu australským zákazníkům. Podařilo se uspořádat jednání s největšími australskými hráči, kteří připadají v úvahu pro partnerství  PPP, což je forma, kterou se budou tramvajové projekty realizovat. 

Vedoucí OEÚ doporučila České asociaci železničního průmyslu (ACRI) zvážit účast na příštím AusRail Plus 2015 v Melbourne.