Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

O českou zdravotní techniku je v Austrálii zájem

Stanislav Klocek, zástupce české firmy BORCAD, se spolu s australským dovozcem křesla Gracie zúčastnil Výroční vědecké konference královské akademie pro porodníky a gynekology Austrálie a Nového Zélandu, která se konala ve dnech 9-11.9.2013 v Sydney.

O český produkt, ověnčený i mezinárodní cenou Red Dot design 2011, byl na konferenci zájem. Samotné ukázkové křeslo bylo na místě prodáno a instalováno do jedné gynekologické ordinace v Sydney po skončení výstavy.

Pan Klocek pokračoval s úspěchem v jednáních i s novými obchodními partnery: australští dovozci zdravotní techniky projevili zájem také o další výrobky z portfolia severomoravské firmy – porodní postel AVE, porodní křeslo VITA a multifunkční křesla PURA a SELLA.

Zprava: Stanislav Klocek (BORCAD) a zástupci australské firmy Sonologic

Australský trh se zdravotní technikou je velmi lukrativní. Zřizuje se množství nových nemocnic a vybavení stávajících se obnovuje. Austrálie je 12.největším trhem se zdravotní péčí, výdaje na ni se v roce 2012 odhadují na 132 mld.USD, o 5% více nežli o rok dřív (asi 9,5% HDP). Odhadovaná hodnota prodeje léčiv v Austrálii byla v roce 2012 13,59 mld.USD, o 2,4% více než v r.2011. Výdaje na zdravotní techniku se také zvýšily o 5,4% na 6 mld.USD. Do roku 2050 se počet obyvatel ve věku 65-84let zdvojnásobí a ve věku 85 a více se zvýší čtyřikrát. Trh zdravotnických technologií v Austrálii je závislý na dovozu, přestože se na trhu vyskytují místní výrobci a dodavatelé. Odhadovaná hodnota exportu zdravotnických technologií z Austrálie v roce 2010 byla 1,8mld. USD a hodnota dovozu 4,5mld. USD.

Při návštěvě Konzulátu ČR v Sydney se pan Klocek podělil o důvody úspěchu firmy. Předně jde o certifikované výrobky, absolutní světovou špičku v oboru po stránce funkční i designové. Firma se pravidelně účastní největšího veletrhu se zdravotní technikou na světě Medica v Německu, odkud pochází naprostá většina zahraničních zákazníků, i právě z Austrálie. Australští dovozci vnímají nabízené portfolio firmy jako kvalitní evropské produkty s vysokou přidanou hodnotou, které se na náročném  australském trhu prosadí.

Vicekonzulka pro obchod Šárka Ponroy Vamberová navrhla, aby se do Sydney vypravili též zástupci druhé divize firmy zabývající se kolejovou technikou. Nejvhodnější příležitostí je veletrh a konference AUSRAIL na konci listopadu 2013.

Historie společnosti:

Společnost BORCAD cz byla založena v roce 1990 jako konstrukčně-vývojové studio současným majitelem a jednatelem Ing. Ivanem Borutou. Dnes je BORCAD cz předním evropským výrobcem kolejové a zdravotnické techniky. Společnost má 150 zaměstnanců, exportuje do 69 zemí světa a díky jedinečnému designu a originálním konstrukčním řešením patří k nejinovativnějším firmám v oboru. Obrat za rok 2011 dosáhl 430 mil. Kč.

V oblasti kolejové techniky nabízí BORCAD cz komplexní sortiment pro interiéry osobních vlaků. Regionální sedadla dodává mimo jiné do vlaků obsluhujících všechna významná moskevská letiště a podílí se na dodávkách pro dějiště zimních olympijských her 2014 v Soči. Sedadla z Borcadu jsou i ve vlacích Pendolino a nově byly vybaveny také vlaky Leo Express. BORCAD cz spolupracuje s takovými zákazníky, jako jsou Siemens, Stadler nebo Deutsche Bahn.

Ve zdravotní technice se BORCAD cz zaměřuje na vývoj, konstrukci a výrobu porodních postelí, gynekologických, transportních a dialyzačních křesel. V tomto segmentu patří ke světové špičce, o čemž svědčí i řada prestižních designových ocenění. Nezaměnitelné produkty z Borcadu slouží pacientům a zdravotníkům doslova po celém světě.

Silnou stránkou společnosti BORCAD cz je kvalitní vývojové a konstrukční zázemí. Všechny produkty se mohou pochlubit unikátním technickým řešením a vynikajícím designem. Prestižní designové ocenění Red Dot získala v roce 2011 gynekologická ordinace Gracie a o rok později pak luxusní sedadlo do vlaků Comfort.