Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CeBIT 2014 v Sydney 5.-7. května 2014

Australský trh s informačními a komunikačními službami představuje 89 mld. AUD. Přibližně 25 000 specializovaných firem zaměstnává 200 tis. osob. Na 22,3 mil. obyvatel v současné době připadá 28 mil. mobilních telefonů, z čehož polovina jsou smartphony.

Austrálie měla v polovině roku 2013 přes 19,5 mil. internetových uživatelů, což je 88% populace. Velkou oblibu si získávají tabletové počítače, dnes je používá 7 milionů Australanů. Polovina australských uživatelů internetu je nejméně jednou týdně aktivní na sociálních sítích. Na Facebooku je v Austrálii 12 milionů uživatelů.

Díky oblibě a rozsahu mobilního a internetového připojení obyvatel firmy investují rekordní částky do online reklam, rozvoje e-bankovnicví, e-commerce a m-plateb.

Australská vláda prostřednictvím Národního úřadu pro informační ekonomiku (NOIE) aktivně propaguje využívání nových informačních technologií. Zavázala se také poskytnout všem uživatelům vysokorychlostní připojení v rámci projektu National Broadband Network. Celkové pokrytí Austrálie optickými vlákny, satelity a bezdrátovým spojením má stát 27,5 mld.AUD. Hlavním cílem je podpořit ekonomický růst spojený s e-businessem, digitálním vzděláváním, teleworkingen a výzkumem a vývojem. Do roku 2020 se chce Austrálie stát globálním digitálním lídrem.

Proč se účastnit veletrhu v roce 2014?

CeBIT Australia 2013 byl velmi úspěšný:

Ø 453 vystavovatelů z 19 zemí světa

Ø 34,234 vysoce kvalifikovaných návštěvníků ze 45 zemí světa

Ø delegace z 5 zemí

Ø více jak 2 000 delegátů na CeBIT Global Conferences and workshops.

Ø Czech ICT Alliance požádala o státní podporu na českou účast, která byla schválena. Česká republika se může poprvé uceleně představit na nejprestižnějším veletrhu v Austrálii.

Ø http://www.czechtrade.cz/sluzby-2013/projekty-eu-2/svv-2013-2014/

 

České IT firmy nejsou v Austrálii nováčky, velmi dobře se tu daří AVG, Avastu, letos česká firma YSoft  koupila australského distributora tiskových řešení. Firma Kentico Software, nabízející zejména služby v oblasti řízení webového obsahu, založila v roce 2012 v Sydney svou kancelář s působností pro další země asijsko-pacifické oblasti.

České firmy, které mají zájem o prezentaci v Sydney, nechť kontaktují do 27.prosince 2013 vedoucí obchodního úseku K Sydney paní ing. Šárku Ponroy Vamberovou na commerce_sydney@mzv.cz.