Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace v rámci oslavy státního svátku

Dne 18.10.2013 vedoucí obchodně ekonomického úseku K Sydney uspořádala u příležitosti nadcházejícího státního svátku prezentaci ČR v Bondi pavilonu na nejznámější sydneyské pláži. Pozvaní hosté byli zejména obchodní partneři, zástupci cestovních kanceláří, ale i zástupci české a slovenské komunity a ostatní diplomaté.

Projev přednesl vedoucí konzulátu H.Stolina, který poděkoval sponzorům a shrnul aktivity konzulátu v letošním roce. Vedoucí OEÚ Šárka Ponroy Vamberová přítomné seznámila s obchodními úspěchy českých firem, s aktivitami nedávnými i budoucími svého úseku,  obchodní bilancí ČR s Austrálií a zmínila založení obchodní komory v Sydney. Poté přítomné pozdravil za ZÚ Canberra  M.Píša a podrobněji popsal česko-australské vztahy a cíle velvyslanectví.

K úspěchu prezentace ČR přispěla účast Škoda Australia, která vystavila čtyři vozy, dále prezentace českých koloběžek firmy Kostka, která měla velký ohlas zejména u mladší generace. Velký prostor měl CzechTourism (dárkové předměty a publikace se rychle rozebraly) a zastoupení ČSA.

Kromě obligátního českého piva se podávala vynikající tasmánská vína původem českého vinaře Josefa Chromého a česká Becherovka a Absint. K jídlu se podávaly řízky, guláš, saláty a koláčky.

O kulturní program se postaral slovenský folklórní soubor Kukabura (český soubor v Sydney není).

K Sydney vybral v rámci tomboly 1055AUD na podporu nově budovaného muzea Škody a Tatry v Modrých horách. Hlavní cenu do tomboly věnovalo ČSA.

Stovka pozvaných hostů odcházela spokojená, ocenili přátelskou a neformální atmosféru oslavy. Děkujeme partnerům a sponzorům akce a hostům za štědrý příspěvěk muzeu.

Galerie


18.10.2013 CZECH NATIONAL DAY BONDI BEACH