Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace obchodních příležitostí v Západní Austrálii

Se uskuteční 28.června 2012 v Kongresovém centru v Praze. Pozvání do Prahy přijal Kevin Skipworth CVO, vedoucí zastoupení vlády Západní Austrálie v Londýně, který představí českým firmám méně známý australský svazový stát, jenž díky svému surovinovému bohatství zažívá nesmírně dynamický hospodářský růst.

Na rozloze o něco menší než Kazachstán žije jen 2,3 mil.obyvatel. V roce 2010-11 ekonomika rostla o 3,5% a zde vyprodukovaných 187 mld.AUD představovalo 14% australského HDP. Stát se podílí 46% na australském exportu, díky komoditám jako železná ruda, ropa a zemní plyn, nikl, zlato a hliník. Silné obchodní vazby rozvíjí s asijskými sousedy zejména Čínou a Japonskem. Západní Austrálie je cílem mnoha investorů, rozsáhlé projekty se soustředí na rozvoj těžby nerostů, ropy a zemního plynu, LNG a nutné infrastruktury.

Semináře se též zúčastní Ivan Jukl, vrchní ředitel ekonomické sekce MZV,  Dagmar Kuchtová, ředitelka vnějších vztahů Svazu průmyslu a dopravy a Šárka Ponroy Vamberová, vedoucí obchodně ekonomického úseku Konzulátu ČR v Sydney.

České společnosti či asociace zejména z oblasti dobývací techniky, strojírenství, stavebnictví či železniční dopravy by si tuto prezentaci neměly nechat ujít.

Akci připravil Konzulát ČR v Sydney se Svazem průmyslu a dopravy jako doplňkovou akci k pravidelnému setkání ekonomických diplomatů s českými exportéry.

Svoji účast potvrďte prosím odpovědním lístkem do 22.6.2012 na mtrublova@spcr.cz

přílohy

info_odpovedni_listek.doc 67 KB DOC (Word dokument) 18.6.2012