Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh dobývací techniky AIMEX 2011

(Archivní článek, platnost skončena 14.09.2014 / 02:32.)

Ve dnech 6. až 9. srpna 2011 proběhl na výstavišti v sydneyském Olympijském parku veletrh dobývací techniky Asia-Pacific´s International Mining Exhibition, AIMEX. 2011. AIMEX je pořádán jednou za čtyři roky a schází se na něm většina firem, které se podílí na dodávkách dobývací techniky pro těžební průmysl v Asijsko-pacifické oblasti.

Těžební průmysl je klíčovým odvětvím australské ekonomiky, zajišťující jeden dolar z každých deseti dolarů výkonu australského hospodářství a na vývozu této země se podílí téměř 75ti %. Příští ročník AIMEXu bude v Austrálii uspořádán v roce 2015 a účast českým společnostem na této výstavě lze jen doporučit.

 

Ve dnech 6. až 9. srpna 2011 proběhl na výstavišti v sydneyském Olympijském parku veletrh dobývací techniky Asia-Pacific´s International Mining Exhibition, AIMEX. 2011. Jedná se o největší veletrh dobývací techniky v Austrálii a zároveň o jeden z největších veletrhů těžební techniky v Asijsko-pacifickém regionu vůbec. AIMEX je pořádán jednou za čtyři roky a schází se na něm většina firem, které se podílejí na dodávkách dobývací techniky a souvisejícího vybavení pro těžební průmysl v Asijsko-pacifické oblasti.

V letošním roce se výstava uskutečnila na 45 tis. čtverečních metrech výstavní plochy a zúčastnilo se jí 600 vystavovatelů z Austrálie, ale také z Belgie, Kanady, Číny, Německa, Indie, Itálie, Polska, Jižní Afriky, Japonska, z USA a z dalších zemí. Paralelně s výstavou proběhla na výstavišti v Olympijském Parku rovněž řada seminářů na nejrůznější téma.

Těžební průmysl je klíčovým odvětvím australské ekonomiky, zajišťující jeden dolar z každých deseti dolarů výkonu australského hospodářství a na vývozu této země se podílí téměř 75ti %. Australské těžební společnosti BHP Billiton, Rio Tinto, Xstrata, Fortescue Metal Group a další patří k největším těžebním společnostem na světě, přičemž BHP Billiton stojí na samém vrcholu tohoto žebříčku. Společnost zaměstnává 37 tis. zaměstnanců po celém světě a její zisk dosáhl ve finančním roce 2010/2011 hodnoty 23,6 miliard AUD (24,3 mld. USD). Proti loňskému roku vzrostl o 85%.

Jedny z největších národních expozic měly na AIMEXu Čína a Německo. České firmy na letošním ročníku AIMEXu zastoupeny nebyly, přestože se mnohé z nich na dodávkách pro australský těžební průmysl podílí (Tatra, ZKL, Austin a další.). Austrálie je kontinent sice velmi vzdálený, v oblasti těžebního průmyslu je však kontinentem zároveň velice štědrým na obchodní příležitosti. Příští ročních AIMEXu bude v Austrálii uspořádán v roce 2015 a účast českým společnostem na této výstavě lze jen doporučit.