Konzulát České republiky v Sydney

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vicekonzulka pro obchod v Melbourne a Adelaide

Ve dnech 16.-20. dubna 2012 vicekonzulka pro obchod Šárka Ponroy Vamberová vykonala pracovní cestu do Melbourne a Adelaide. Cesta sloužila k navázání nových kontaktů se zástupci států Viktorie a Jižní Austrálie, obchodních komor, universit či kulturních institucí.

V obou městech se také sešla se zástupci českých krajanů a s honorárními konzuly panem M.Kantorem v Melbourne a panem M.Schulzem v Adelaide. V Melbourne zavítala do místního Sokola a v Adelaide do Československého klubu. Paní vicekonzulka tímto děkuje všem za milé přijetí a těší se na další setkání.

 

V Melbourne se dále mimo jiné setkala s paní Lenkou Allen, ředitelkou Vodafestu. Zástupce firmy LASVIT umožnil zhlédnout skleněné designové instalace pro Casino Crown. Dále následovalo setkání s profesorem Paulem Mulvaneym z University of Melbourne, který se v říjnu 2012 účastní NANOCON konference v Brně a projevil zájem o seminář České nanotechnologie v Sydney v září 2012, pořádaný Konzulátem ČR. Se zástupkyní Art Centre projednávala organizaci srpnového dvojkoncertu České filharmonie.
Jeden z ředitelů Business Council of Australia, Patrick Coleman, se zajímal o vývoj české ekonomiky i politiky a EU, o česko-australskou obchodní bilanci. Připomněl velký potenciál australského trhu a významného růstu zejména díky těžbě, zmínil výhodný kurs australského dolaru pro dovozce do Austrálie. Zdůraznil kulturní blízkost i dobré jméno českých universit a českých výrobků. Dalším tématem diskuse byla uhlíková daň, zavedení emisních povolenek a obnovitelné zdroje energie.

 

V Adelaide jednala s představitelkou Jihoaustralské obchodní komory Business SA a týmem pracovníků vládní agentury na podporu biotechnologií BioSA, která vznikla v roce 2001 a během prvního desetiletí své existence umožnila výrazný růst tohoto sektoru, z 50 na 100 firem, z 800 na 1700 pracovních míst a stomilionový obrat ztrojnásobit. Jižní Austrálie se tak pomalu vyrovnává státům Viktorie a Queensland, které do biotechnologií masivně investují. Dále diskutovala s vedením České obchodní komory o možnostech užší spolupráce. Česká obchodní komora v Austrálii má téměř dvacetiletou tradici, během níž se podařilo mnoho dobrého pro česko-australské obchodní vztahy. Nyní má zájem o rozšíření členské základny. V příloze naleznete žádost o členství.

přílohy

Czech Chamber of Commerce Australia - Subscription 42 KB DOC (Word dokument) 1.5.2012