Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První tádžický velvyslanec s působností pro ČR

Kdy: 20.10.2009, Kde: Pražský hrad

Dr. Imomudin Sattorov se stal prvním nerezidentním velvyslancem Tádžikistánu se sídlem v Berlíně akreditovaným pro ČR. Pověřovací listiny osobně předal do rukou prezidenta ČR Václava Klause 20. října 2009.

20. října 2009 nově jmenovaný velvyslanec Republiky Tádžikistán pro ČR Imomuddin Sattorov předal pověřovací listiny prezidentu ČR Václavu Klausovi.

Prezident ČR Václav Klaus spolu s 1. náměstkem ministra zahraničních věcí ČR Tomášem Pojarem a nově pověřeným velvyslancem Imomuddinem Sattorovem jednali o perspektivě dvoustranné spolupráce mezi Tádžikistánem a ČR. Zmíněno bylo, že vláda Tádžikistánu má zájem na rozvoji dvoustranné a regionální spolupráce s ČR, zejména v oblasti ekonomiky a kultury.

I. Sattorov zdůraznil, že existují všechny potřebné podmínky k tomu, aby se rozvíjely dvoustrané vztahy v oblasti ekonomiky, hydroenergetiky, cestovního ruchu, výměny specialistů a studentů.


I. Sattorov uvedl, že ČR jako člen EU může spolupracovat s Tádžikistánem v otázkách bezpečnosti regionu. Tádžikistán podporuje země EU, zejména ČR, při zabezpečení míru a stability v Afghánistánu a při rozvoji ekonomoky těchto vztahů.

Dr. Imomuddin Sattorov je velvyslancem Republiky Tádžikistán se sídlem v Berlíně s působností pro ČR.