Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy podepsaly kontrakt na dodávku jednotného billingového centra do Uzbekistánu

Kdy: 14.08.2010, Kde: Taškent

Ve dnech 9. až 14. srpna t.r. se v Taškentu uskutečnilo jednání zástupců společností INEKON POWER, a.s. a SITRONICS Telecom Solutions, Czech Republic a.s. s představiteli uzbecké státní a.s. UZBEKENERGO. Jednání za účasti zástupce velvyslanectví ČR vyústilo v podepsání kontraktu na dodávku zařízení a služeb z ČR pro realizaci I. etapy automatizovaného systému měření odběru, kontroly a fakturace spotřeby elektrické energie – ASKUE.

Za uzbeckou stranu podepsal protokol o výsledcích jednání s českou delegací B. M. Tešabajev, předseda představenstva UZBEKENERGO. Jednání za českou stranu vedli Antonín Míka, regionální ředitel Inekon Power, a.s. a Pavel Kourek, manažer pro práci s klíčovými klienty Sitronics Telecom Solutions, Czech Republic a.s.

Jedná se o jeden z pilotních projektů obchodně-ekonomické spolupráce, zapsaný jak v protokole 3. zasedání česko-uzbecké Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci ze 16. srpna 2009, tak v Nařízení prezidenta I. Karimova ze 16. února 2010 „O opatřeních k dalšímu rozvoji spolupráce mezi Českou republikou a Republikou Uzbekistán".