Velvyslanectví České republiky v Taškentu

display_na_letisti_tashkent
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dojednána nová letecká dohoda mezi ČR a Uzbekistánem

Kdy: 09.12.2010, Kde: Praha, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Dne 9. prosince 2010 se v Praze uskutečnilo další expertní jednání o textu připravované nové bilaterální dohody mezi ČR a Uzbekistánem o leteckých službách. Experti se shodli na všech sporných bodech a připravili finální návrh dohody, který za českou stranu parafoval ředitel odboru civilního letectví Ministerstva dopravy ČR Jaromír Štolc a za uzbeckou stranu náměstek ředitele Státní inspekce Republiky Uzbekistán pro dohled na bezpečností letů (Gosavianadzor) Oleg Lim. K podepsání nové dohody by mohlo dojít po schválení na úrovni vlád během 1. pololetí r. 2011.

Переговоры состоялись 9 декабря 2010г. в Праге в Министерстве промышленности и торговли Чешской Республики. 
  В ходе переговоров обсуждены вопросы назначения авиакомпаний для выполнения полетов и открытия их представительств на территориях Сторон. 
  По результатам переговоров парафировано Соглашение и подписан Меморандум о взаимопонимании между двумя делегациями, с узбекской стороны – заместителем начальника Госавианадзора Республики Узбекистан Лим О.Н., с чешской стороны - директором Департамента гражданской авиации Министерства транспорта Чешской Республики Яромиром Штольцем.