Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká biatlonistka Pavla Schorná získala v Uzbekistánu 2 zlaté medaile

Kdy: 13.10.2011 - 16.10.2011, Kde: Uzbekistán, Čirčik

Pavla Schorná, rozená Matyášová, se stala první neasijskou mistryní Asie ve sprintu v letním biatlonu.

Pavla Schorná

Ve středu 12. října 2011 večer odletěli z Prahy do Taškentu manželé Pavla a Luboš Schorní na Mistrovství Asie v letním biatlonu a již v pátek 14. října v závodu ve sprintu Pavla Schorná obsadila 1. místo, a to hlavně díky bezchybné střelbě (0-0).

Pavla Schorná vyhrála vše, co mohla. Ve sprintu ani jednou neminula terč a do stíhacího závodu startovala z nejvyšší pozice se slušným náskokem.

Naštěstí na střelnici neměla 31letá Pavla v sobotu 15. října 2011 lehce vychýlenou mušku sama (2-1-0-1), a to jí stačilo k druhému asijskému titulu.

Všestranná sportovkyně, pravidelná a úspěšná účastnice významných evropských i světových běžeckých závodů do vrchu, tak rozšířila zlatou medailovou sbírku z evropského šampionátu v krosu v italském Martellu.

Její manžel, 36-letý učitel ze Starého Města pod Landštejnem, Luboš Schorný se umístil na skvělém 4. místě.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky.