Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní ekonomické fórum v Tádžikistánu

Kdy: 14.09.2011, Kde: Tádžikistán, Kayrakkum (u Chudžandu)

Ministerstvo ekonomického rozvoje a obchodu Republiky Tádžikistán a Administrace svobodné ekononomické zóny Sughd ve spolupráci s příslušnými orgány Sogdijské oblasti, Státním výborem pro investice a správu státního majetku, Národní bankou Tádžikistánu, za podpory místních zastoupení OBSE a UNDP pořádají dne 14. září 2011 mezinárodní ekonomické fórum nazvané "Svobodné ekonomické zóny Tádžikistánu". Je to dobrá příležitost, jak navázat kontakt s významnými tádžickými podnikateli. Uzávěrka přihlášek k účasti je 5. srpna 2011.

            Ředitel Administrace svobodné ekonomické zóny Sughd Anvar Jakubov v roce 2010 navštívil ČR a zúčastnil se na MZV ČR Ekonomického a environmentálního fóra OBSE. V květnu 2011 tuto zónu navštívila parlamentní delegace ČR vedená 1. místopředsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou.

            Cílem mezinárodního ekonomického fóra je zejména navázat mnohostranné vztahy s obchodními kruhy různých zemí, seznámení se s potenciálem Tádžikistánu a jeho regionů, výměna zkušeností, aktivizace procesů PPP, a stanovení role mezinárodních organizací při zakládání svobodných ekonomických zón v Tádžikistánu.

            Fórum se uskuteční ve školícím středisku Národní banky Republiky Tádžikistán na břehu jezera Kayrakkum nedaleko města Chudžand na severu Tádžikistánu, vzdáleného cca 3-4 hodiny cesty autem od Taškentu.

            Fórum bude dobrou příležitostí, jak navázat kontakt s významnými tádžickými podnikateli a zástupci Obchodně-průmyslové komory Tádžikistánu. Zúčastní se jej proto ekonomický diplomat velvyslanectví ČR v Taškentu Ing. Oldřich Wachtl. Případní další zájemci z ČR o účast na tomto fóru, nechť vyplní  přihlášku (přikládáme) a společně s naskenovanou kopií pasu a fotografií (ve formátu jpg) zašlou e-mailem na adresu fezsughd@gmail.com a v kopii na adresu velvyslanectví tashkent@embassy.mzv.cz, a to nejpozději do 5. srpna 2011.

            Samotné fórum začíná 14. září 2011 v 9:00 hodin. Pořadatelé akce předpokládají, že zahraniční účastníci na místo dorazí již 13. září 2011 a v tento den nabízejí kulturně-poznávací cestu po Chudžandu a seznámení se s firmami působícími ve svobodné ekonomické zóně Sughd.

přílohy

Sughd-přihláška-rusky.doc 169 KB DOC (Word dokument) 2.8.2011

Sughd-prezentace-rusky.pdf 1 MB PDF (Acrobat dokument) 2.8.2011

Sughd-přihláška-anglicky.doc 159 KB DOC (Word dokument) 2.8.2011

Sughd-prezentace-anglicky.pdf 1 MB PDF (Acrobat dokument) 2.8.2011