Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt společné strategie EU a OSN v boji proti terorismu ve Střední Asii vede za EU Milana Ličková

Regionální centrum OSN pro preventivní diplomacii ve Střední Asii (UNRCCA) ve spolupráci s Protiteroristickou implementační jednotkou OSN (CTITF) a Evropskou unií vyhlásilo nový projekt na podporu úsilí v boji proti terorismu ve Střední Asii. Projekt sestává ze série jednání expertů. První z nich se uskutečnilo ve dnech 15.-16. prosince 2010 v Bratislavě, druhé ve dnech 26.-27. března 2011 v tádžickém Dušanbe, třetí se má uskutečnit kolem 20. července 2011 v kazašském Almaty. Za EU projekt vede zkušená česká diplomatka a bývalá tajemnice vrchního ředitele sekce Evropské unie českého ministerstva zahraničí Milana Ličková.

Cílem projektu je podpořit vlády Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu, aby v souladu s globální protiteroristickou strategií OSN uzavřely historicky první společný akční plán boje proti terorismu. Do projektu se dosud zapojily všechny uvedené státy kromě Uzbekistánu.
Iniciativa zahrnuje všechny aspekty boje proti terorismu - organizovaný zločin, předcházení konfliktům, zlepšení správy hranic, ochranu lidských práv, podporu dialogu, vedení tréninků i posilování státních kapacit pro boj proti terorismu. Celý projekt by měl trvat 18 měsíců.