Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uzbekistán vyslal své experty na studijní cestu do vězeňských zařízení v ČR a SR

Kdy: 28.11.2011 - 02.12.2011

Koordinátor projektů OBSE v Uzbekistánu v současné době realizuje projekt na zavádění mezinárodních standardů v penitenciárním systému Uzbekistánu. V rámci tohoto projektu se ve dnech 28. listopadu až 2. prosince uskutečnila studijní cesta uzbeckých expertů do ČR a na Slovensko. V delegaci byli zastoupeni odborníci Národního centra pro lidská práva Republiky Uzbekistán, Ministerstva vnitra a Aparátu prezidenta Republiky Uzbekistán. Účastníci cesty měli příležitost se seznámit podrobně se systémem českého vězeňství.

Pracovníci generálního ředitelství Vězeňské služby ČR vysvětlili uzbeckým kolegům, jaký přístup uplatňuje Česká republika k odsouzeným. V Institutu vzdělávání Vězeňské služby ČR byli uzbečtí hosté seznámeni se systémem udržení a zvyšování kvalifikace pracovníků české vězeňské služby. Studijní cesta obsahovala i návštěvu věznice ve Stráži pod Ralskem.

Předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR Miroslav Antl, přední český znalec trestního práva, uspořádal dne 30. listopadu 2011 pro delegaci pracovní oběd, kterého se zúčastnil mj. také předseda Výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR Jaromír Jermář a člen tohoto výboru senátor Václav Homolka.