Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR zapojena do boje proti drogám ve Střední Asii

Kdy: 31.10.2012 09:30 - 17:00, Kde: Taškent, hotel Tashkent Palace

Dne 31. října 2012 se velvyslanec ČR Hynek Pejcha zúčastní uzbecké národní konference projektu CADAP, což je dlouholetý projekt Evropské unie na boj proti drogám ve Střední Asii. Na akci bude mj. prezentována výroční zpráva o situaci v oblasti boje proti drogám v Uzbekistánu za rok 2011. Diskutovány budou realizované kroky a úspěchy dosažené v rámci 5. etapy projektu, tzv. CADAP 5, a plán aktivit na rok 2013.

www.cadap.eu

 

Projekt CADAP je rozdělen na 4 programy DAMOS, MEDISSA, TREAT a OCAN, z nichž komponentu DAMOS vedou Češi. Program DAMOS je zaměřen na zvýšení národních kapacit a zavedení mezinárodních standardů pro komplexní zprávy o drogové situaci v zemi. Vedoucím této komponenty v Uzbekistánu je MUDr. Viktor Mravčík (na snímku), vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti při Úřadu vlády České republiky.

Projekt CADAP je na zakázku Evropské komise prováděn konsorciem evropských zemí koordinovaným německou Společností pro mezinárodní pomoc (GIZ). Projekt CADAP je součástí naplňování Akčního plánu o drogách EU-Střední Asie, který byl podepsán v roce 2009 v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.

přílohy

Agenda conference in Uzbekistan 250 KB DOC (Word dokument) 28.10.2012