Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští senátoři navštívili Uzbekistán

Kdy: 19.09.2012 - 24.09.2012

Ve dnech 19. až 24. září 2012 pobývala na pracovní návštěvě Uzbekistánu česká parlamentní delegace vedená předsedou Ústavněprávního výboru Senátu Miroslavem Antlem. Program delegace zahrnoval mj. uspořádání kulatého stolu věnovaného 20. výročí přijetí Ústavy Republiky Uzbekistán a Ústavy České republiky.

Hlavní jednání proběhla v horní komoře uzbeckého parlamentu, tj. v Senátu Olij Mažlisu.

O možnostech vzájemné spolupráce mezi ČR a Uzbekistánem jednala delegace v dolní komoře parlamentu (tzv. Zákonodárné komoře Olij Mažlisu), na Ministerstvu spravedlnosti, Generální prokuratuře, Nejvyšším soudu, na Ústavním soudu a dalších místech. Česká delegace absolvovala i besedu se studenty Univerzity světové ekonomiky a diplomacie v Taškentu.

Čeští senátoři se v Taškentu setkali také s představiteli projektu Evropské unie na reformu trestního práva v Uzbekistánu.

Uzbeckou kuchyni české delegaci přiblížili kuchařští mistři z Asociace kuchařů Uzbekistánu, která je členem Světové asociace společností kuchařů a jejíž regionálním ředitelem pro střední Evropu a Střední Asii je prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec.

galerie


Senátoři v Uzbekistánu 2012