Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Gastroenterologické sympózium v Taškentu

Kdy: 31.05.2012 - 02.06.2012

Vedoucí české ambasády v Uzbekistánu Roman Masařík ve čtvrtek 31. května 2012 slavnostně zahájil v Taškentu třídenní gastroenterologické sympózium, které organizovala česká farmaceutická společnost PRO.MED.CS Praha a.s. ve spolupráci s Českou gastroenterologickou společností a gastroenterologickými společnostmi v Kazachstánu, Polsku, Rusku, Srbsku, Slovensku, Španělsku, na Ukrajině a v Uzbekistánu.

Celou akci zaštítilo uzbecké ministerstvo zdravotnictví. Akce takového rozsahu se konala v Uzbekistánu, a vůbec v celém regionu Střední Asie, poprvé. Uzbecký ministr zdravotnictví Adkham Ikramov na sympóziu uvedl, že to svědčí o vzrůstajícím zájmu světových specialistů v oblasti gastroenterologie o vědecké a praktické úspěchy, kterých Uzbekistán v posledních letech v této oblasti dosáhnul. Během tří dnů na sympóziu zaznělo na 40 referátů. Sympózia se zúčastnilo více jak 380 účastníků. Jenom z České republiky přicestovalo na sympózium kolem 60 specialistů, lékařů a vědeckých pracovníků, kteří tak měli možnost navázat kontakt jak se svými kolegy z Uzbekistánu tak i s účastníky z dalších 17 zemí světa. Celá akce přispěla k přiblížení vysoké úrovně české medicíny v oblasti gastroenterologie.

Vedoucí české ambasády v Uzbekistánu Mgr. Roman Masařík a předseda České gastroenterologické společnosti Doc. MUDr. Jan Kotrlík, CSc.
Vedoucí české ambasády v Taškentu Mgr. Roman Masařík a věhlasný český gastroenterolog Doc. MUDr. Jan Kotrlík, CSc.

 

Informace uzbecké tiskové agentury UzA: http://uza.uz/ru/society/19490/

Informace na Medicínském portálu Uzbekistánu: http://www.med.uz/news/medical-news-uzbekistan/v-tashkente-prohodit-mejdunarodnyy-simpozium-gastroenterologov/?sphrase_id=379022