Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ambassador Hynek Pejcha představen podnikatelům

Kdy: 09.08.2012, Kde: Praha

Jak jsme již informovali, nastoupí v brzké době svou diplomatickou misi nový velvyslanec ČR pan Hynek Pejcha (na snímku vlevo). Nového ambassadora ve čtvrtek 9. srpna 2012 na Ministerstvu zahraničních věcí ČR v Praze představil více než padesáti zástupcům podnikatelského sektoru náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška (na snímku vpravo).

pejcha_galuska_MZV

Příležitostí pro neformální setkání bylo představení nově jmenovaného velvyslance Hynka Pejchy zástupcům firem a diskuse na téma možné podpory českého byznysu v zemích jeho působení, tj. v Uzbekistánu, Turkmenistánu a Tádžikistánu.

Pan velvyslanec Pejcha bude mít svou rezidenci v Uzbekistánu. Uzbekistán patří z exportního pohledu k tradičním a současně velmi perspektivním zemím. „Ekonomika Uzbekistánu roste přibližně 8% tempem,“ připomněl přítomným náměstek Galuška při zahájení večera. Jen v roce 2011 vyvezli čeští exportéři do Uzbekistánu zboží za téměř 58 mil. USD. Dynamický nárůst českého exportu pokračuje i v roce 2012.

Velvyslanec Hynek Pejcha při této příležitosti přislíbil českým firmám maximální možnou podporu.

Setkání nových velvyslanců s podnikateli před jejich odjezdem do země působení se od roku 2011 stalo novou tradicí, která podtrhuje přístup české diplomacie k podpoře ekonomických zájmů ČR v zahraničí.