Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Z ČR přicestoval expert na energetickou účinnost

Kdy: 27.08.2012 - 31.08.2012

Předání nejlepších zkušeností z české praxe do Uzbekistánu - ve využívání vody v energetického sektoru a v oblasti zavlažování v rámci projektu UNDP „Plán integrovaného řízení vodních zdrojů a hospodaření s vodou v povodí řeky Zaravšan".

Jedním z osmi rozvojových cílů tisíciletí, přijatých na summitu Organizace spojených národů v roce 2000, je cíl "zajištění udržitelnosti životního prostředí". Republice Uzbekistán je v této směru nápomocen Program rozvoje OSN (UNDP), a toprostřednictvím rozvojových projektů, zpracovaných na základě rámcového programu OSN pro rozvojovоu spolupráci.

Česká republika se společně s pracovištěm zastoupení UNDP v Uzbekistánu účastní v roce 2012 prací na projektu "Plán integrovaného řízení vodních zdrojů a hospodaření s vodou v povodí řeky Zaravšan", schváleným Kabinetem ministrů  Uzbekistánu č. 252 dne 30. srpna 2009. Partnerem UNDP pro realizaci projektu je uzbecké Ministerstvo zemědělství a vodního hospodářství. Bližší informaci o projektu lze nalézt na portálu www.undp.uz.

Pracoviště UNDP v Uzbekistánu zde zajistilo ve dnech 26. srpna až  3. září 2012 jednání českého odborníka pro otázky energetické účinnosti  pana Milana Oleríny. Jeho hlavním posláním je, aby se v rámci grantu Českého svěřeneckého fondu UNDP  s využitím osvědčených postupů a zkušeností získaných v České republice zúčastnil na vypracování strategie pro zvýšení efektivnosti využívání vody v energetickém sektoru a na čerpacích stanicích pro závlahy v povodí řeky Zaravšan.