Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Turkmenistánu akreditován nový český velvyslanec

Kdy: 15.11.2012

Nový velvyslanec České republiky v Turkmenistánu Hynek Pejcha předal 15. listopadu 2012 pověřovací listiny do rukou předsedkyně turkmenského parlamentu (tzv. Mežlisu) Akži Nurberdyjevové. Jménem prezidenta Turkmenistánu Gurbanguly Berdymuchamedova šéfka národního parlamentu poblahopřála hostovi ke jmenování na tento odpovědný diplomatický post a popřála úspěchy v dalších rozvoji přátelství a spolupráce mezi Turkmenistánem a Českou republikou.

 Pejcha Nurberdyeva Slavnostnímu aktu předcházelo předání kopií pověřovacích listin na Ministerstvu zahraničních věcí Turkmenistánu, kde velvyslance Hynka Pejchu přijal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Rašid Meredov, se kterým posoudili perspektivy rozvoje spolupráce mezi oběma státy jak v bilaterální, tak v multilaterální oblasti.  Pejcha Meredov
Během jednání zástupci obou stran potvrdili prvořadý zájem o rozvoj hospodářské spolupráce, ale také spolupráce v oblasti vědy, kultury,vzdělávání a také zájem o rozvoj meziparlamentní spolupráce.