Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
upack
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast ČR na prvním veletrhu obalové techniky UPack

Kdy: 03.04.2012 - 05.04.2012, Kde: Taškent

Ve dnech 3.-5. dubna 2012 se v Taškentu konal historicky první ročník mezinárodního veletrhu UPack Uzbekistan zaměřený na obalovou techniku. Zúčastnil se jej i nový obchodní ředitel společnosti Angren Pack Daniel Slovák (na snímku uprostřed), který předvedl současný produkci uzbecké továrny na výrobu kartonu a toaletních potřeb sídlící ve městě Angren, kterou firma Angren Pack vlastní. Společnost Angren Pack vznikla v roce 2011 přejmenováním bývalé společnosti Sanoatqalinqog´Ozsavdo, Promstrojkartontorg, Uzbekistán. V první polovině roku 2011 do uzbecké společnosti vstoupil český investor, který v současnosti provádí reorganizaci firmy, vč. investic do rekonstrukcí svých papírenských provozů. Papírna pracuje od roku 1988, vyrábí papíry typu fluting, liner, lepenky, krabice a tissue papíry. Roční produkce v oblasti výroby kartonů se pohybuje na úrovni 100 000 t/rok.

Na fotografii nahoře zleva chargé d'affaires a.i. České republiky v Uzbekistánu Roman Masařík, uprostřed obchodní ředitel společnosti Angren Pack Daniel Slovák, vpravo ekonomický diplomat velvyslanectví ČR v Taškentu Oldřich Wachtl.

V prosinci 2011 proběhla expedice strojního zařízení z ČR pro firmu Angren Pack v Uzbekistánu. S papírnou, která se nachází přibližně 100 km od Taškentu byla ve druhé polovině roku 2011 podepsána smlouva na modernizaci linky přípravny látky s výkonem 170 t/den. Byly dodány stroje do uzlu jemného a hrubého třídění. Česká firma PAPCEL dodává stroje, vč. služeb spojených s montáží a uvedením linky do provozu. Finanční objem kontraktu dosáhl úrovně 900 tis. Kč. 

Značku a logotyp firmy Angren Pack realizovalo v listopadu 2011 české Studio Palec.