Velvyslanectví České republiky v Taškentu

česky  по-русски  o'zbekcha 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Pejcha u českých firem na CAITME 2013

Kdy: 11.09.2013 - 13.09.2013, Kde: Taškent

Český velvyslanec Hynek Pejcha se ve středu 11. září 2013 zúčastnil slavnostního zahájení mezinárodní výstavy strojů a zařízení pro textilní průmysl CAITME 2013. Na výstavě v Taškentu reprezentovaly Českou republiku speciální šicí stroje značky GARUDAN a komponenty NOVIBRA pro textilní stroje. Na snímku je velvyslanec Hynek Pejcha s představitelem firmy NOVIBRA Boskovice Vladimírem Procházkou.

Ve dnech 11. – 13. září 2013 uspořádala společnost ITE Uzbekistan v Taškentu 8. ročník mezinárodní výstavy strojů a zařízení pro textilní průmysl CAITME 2013, které se zúčastnily české firmy. Velvyslanec Hynek Pejcha na výstavě jednal s představitelem firmy Anita,výrobce průmyslových šicích a vyšívacích strojů, řezací a stříhací techniky pro oděvní a textilní průmysl s obchodní značkou GARUDAN.

Dále za účasti Oldřicha Wachtla, ekonomického diplomata velvyslanectví ČR jednal s Vladimírem Procházkou, představitelem firmy NOVIBRA – výrobce komponent pro textilní stroje. České firmy se výstavy účastní pravidelně. Mají v Uzbekistánu stálé obchodní zástupce a co je důležité, mají zde zajištěn trvalý technický servis pro svá zařízení, dodávaná pro textilní, oděvní, ale také pro stále více dynamicky se rozvíjející uzbecký obuvnický průmysl.

GARUDAN je obchodní značka pro české průmyslové šicí stroje, které vyrábí společnost ANITA, největší výrobce a distributor průmyslových šicích strojů ve střední a východní Evropě. Obchodní zastoupení v Uzbekistánu pro dodávky a servis strojů značky GARUDAN zajišťuje společnost Tristar Technologies z Taškentu. Firma Anita nabízí komplexní služby, včetně technologického poradenství pro dodávky šicích a vyšívacích strojů a též pro dodávky techniky pro žehlení a stříhání textilu.

NOVIBRA Boskovice je česká firma, která vyrábí speciální, vysoce přesná vřetena a součásti pro textilní stroje, je součástí švýcarského sdružení RIETER, které se zabývá výrobou komponentů pro textilní průmysl.