Velvyslanectví České republiky v Taškentu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška o Uzbekistánu ve Východočeském muzeu

Kdy: 28.02.2013 18:00 - 21:00, Kde: Pardubice, Východočeské muzeum

Ve čtvrtek 28. února 2013 se ve Východočeském muzeu v hlavní budově zámku v Pardubicích uskuteční přednáška Juraje Kamana o Uzbekistánu. Přiblíží půvab architektury a místních krásek v městech Samarkand, Buchara a Chiva, pevnosti v poušti i největší festival Střední Asie. Přednášku doplní barevná obrazová projekce. Vstupné je 40,- Kč.

Juraj Kaman je lektor angličtiny, fotograf a publicista na volné noze, který navštívil přes 60 zemí světa. V některých z nich pobýval řadu měsíc. Jeho cestopisné reportáže a fotografie se objevují na stránkách geografických i lifestylových periodik, jako např. Lidé a Země, Koktejl, Země světa, Playboy, Reflex, Instinkt a dalších. Publikovány byly i v zahraničí.

Na knižním trhu debutoval v roce 1998 cestopisem "Cesta za splněným snem", v němž popisuje zážitky a dobrodružství ze čtyřměsíční cesty do Indie po zemi. V uplynulých třech letech vyšly jeho nástěnné kalendáře ze série World Monuments. Mnohé fotografie získaly ocenění na českých i mezinárodních soutěžích. Autor uspořádal 25 fotografických výstav a desítky cestovatelských promítání nebo přednášek na mnoha místech republiky.

Juraj Kaman se proslavil svými fotografiemi. Na cestovatelském festivalu GO KAMERA vyhrál Cenu diváka a 1.místo v kategorii cestovatelské fotografie. Na mezinárodní fotografické soutěži HUMANITY PHOTO AWARDS, která se koná jednou za dva roky pod záštitou UNESCO v konkurenci 1641 fotografů ze 78 zemí světa získal ocenění v kategoriích Architecture a Festivities. V mezinárodní soutěži pořádané nakladatelstvím Lonely Planet získal 1. místo. Také ve fotosoutěži Humor na cestách byl nejlepší. Je dále dvounásobným vítězem v soutěži Photo Travel pořádané časopisem National Geographic a firmou Olympus. Jeho cestopisné reportáže a fotografie se objevují na stránkách geografických i lifestylových periodik, jako např. Playboy, Penthouse, National Geographic, Koktejl, Lidé a Země, Země světa, Destinace, Sirius, Reflex, Xantypa, Exotika revue a dalších.

Jeho fotografie z cesty do Uzbekistánu si můžete prohlédnout zde.