Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

по-русски  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava panenek k 20. výročí navázání česko-gruzínských diplomatických vztahů

(Archivní článek, platnost skončena 07.02.2014.)

U příležitosti 20. výročí navázání česko-gruzínských diplomatických vztahů a Mezinárodního dne dětí se ve dnech 4.-7.června 2013 uskutečnila ve Státním folklorním centru v Tbilisi výstava panenek jakožto autorských dekorativních předmětů s velkou uměleckou hodnotou, která byla organizována Českým panenkovým klubem ve spolupráci s gruzínskou partnerskou organizací.

Slavnostní otevření výstavy bylo zahájeno vystoupením mimořádného a zplnomocněného velvyslance ČR v Gruzii PhDr. Ivana Jestřába za účasti zástupců hromadných sdělovacích prostředků. Na vernisáži byly zastoupeny 1. veřejnoprávní TV kanál, TV Imedi, TV Rustavi a TV Maestro, z deníků věnoval výstavě celou stranu včetně bohatého obrázkového materiálu anglicky psaný Messenger a v ruštině vydávaný Večerník Tbilisi. Před zahájením výstavy pozvala TV Imedi do studia zástupkyni velvyslance paní Veroniku Sidó, jejíž vystoupení bylo vysíláno v přímém přenosu.

V rámci výstavy se uskutečnily též dva tvůrčí semináře pod vedením předsedkyně Českého panenkového klubu paní Jany Pětové a místopředsedkyně paní Bohdany Klátilové. V průběhu seminářů se zájemcům dostalo odborného výkladu o technice výroby dekorativních panenek, použitých materiálech a inspirativních modelech.

Výstava samotná, semináře i doprovodný instruktážní film měly obrovský úspěch, soudě podle mediálních ohlasů i spontánních reakcí návštěvníků výstavy. Česká republika tak měla opět možnost přispět k dalšímu rozvoji již tak velmi vysoce ceněné kulturní úrovně vzájemných česko-gruzínských vztahů.