Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový velvyslanec České republiky předal pověřovací listinu prezidentu Gruzie

Nový velvyslanec České republiky v Gruzii Tomáš Pernický předal pověřovací listinu prezidentu Gruzie J. E. panu Giorgimu Margvelašvilimu

předání pověřovacích listin

Nový velvyslanec České republiky v Gruzii pan Tomáš Pernický předal dne 6. března 2014 prezidentovi Gruzie Jeho Excelenci panu Giorgimu Margvelašvilimu pověřovací listinu, kterou ho prezident České republiky pan Miloš Zeman jmenoval mimořádným a zplnomocněným velvyslancem České republiky v Gruzii.

Slavnostního aktu, který se uskutečnil v pracovně prezidenta Gruzie, se společně s novým velvyslancem České republiky v Gruzii panem Tomášem Pernickým zúčastnila zástupkyně velvyslance paní Veronika Sidó, konzulka paní Dana Denková a atašé pan Albert Sidó.

Po slavnostním předání pověřovací listiny se uskutečnilo krátké jednání, kterého se na gruzínské straně kromě prezidenta Gruzie Jeho Excelence pana Giorgiho Margvelašviliho zúčastnila také náměstkyně ministryně zahraničních věcí paní Tamar Beručašvili a poradce prezidenta Gruzie pro zahraničně-politické otázky pan Ivane Matčavariani.

Předání pověřovacích listin 1 Předání pověřovacích listin 2 Předání pověřovacích listin 3 Předání pověřovacích listin 4